Einarssonův rozpor- magnetická přírůstkové zebra oceánského dna nesouhlasí s holocenním vulkanismem Islandu

Magnetické anomálie na mořském dně nejsou časovým záznamem postupného rozšiřování mořského dna


 

 


kliknutím zvětšit
Popisek

Obr. 15  Pokračování geomagnetických anomálií ze Středoatlantického hřbetu na pevninu na Islandu (podle Einarssona 1967). Nejsilnější anomálie jsou zvýrazněny čárkovaně. Podle stupnice „rozpínání mořského dna“ anomálie BW a BE, by měly být 8 milionů let staré, na pevnině se ale projevují jako pásma o hodně mladší pleistocenní a holocenní vulkanické činnosti

Když se prodlouží podmořské magnetické anomálie ze Středoatlantického hřbetu na pevninu Island (obr. 15), je okamžitě zřejmé chybné určení stáří magnetických anomálií na mořském dně. Kromě osové anomálie Reykjanského hřbetu se dá na pevnině sledovat pokračování dvou dalších anomálií na vzdálenost 80 km od osy hřbetu. Jedna z nich pokračuje do středového příkopu na Islandu a druhá na poloostrov Snaefellnes. Podle „zkamenělé geomagnetické časové stupnice“ je stáří těchto dvou anomálií 8 milionů let. Na pevnině tytéž anomálie ve skutečnosti odpovídají projevům o hodně mladšícho pleistocenního (1,8 milionů až 11 500 let)  a holocenního (od 11 500 do současnosti), vulkanismu.

 

Magnetické anomálie na mořském dně, na rozdíl od deskově tektonických tvrzení, nejsou záznamem na magnetofonové pásce postupného rozšiřování mořského dna (viz rovněž kapitolu 9).

názory k článku

Poznámka

Ve společnosti s možností svobodného uplatnění a přijetí přinejmenším věrohodného názoru, by desková tektonika na základě jenom jediného z uvedených 23 článků o pochybeních už dávno skončila v archivu neplatných teorií. Její udržování a neustálá další propagace jsou důkazem ovlivňování vědeckého výzkumu politickými prostředky. Z tohoto důvodu jsme zařadili na stránky i články k této problematice, viz článek Michiheiho Hoshiny, jeho dodatek a článek ropný zlom v kapitole o rozpínání Země.


 

 


Velké východojaponské zemětřesení otřáslo (také) deskovou tektonikou

Yoshihiro KUBOTA, Niigata University, Japan: „SYMPOZIUM K PŘÍLEŽITOSTI 20. VÝROČÍ ROZPRAV O STRUKTURNÍ GEOLOGII; 18. PROSINCE 2011 JAPONSKO. Strukturně geologická kolokvia byla zavedena v roce 1991. Od té doby jsme zorganizovali pravidelně dvakrát ročně schůze za účelem podpory původních výzkumů založených na důkladných terénních pracích… Japonci se obávají dalšího velkého zemětřesení... Výsledek sympozia byl překvapující. Všichni účastníci (více jak 50), nabyli silného neodbytného pocitu, že éra deskové tektoniky skončila a velká zemětřesení jsou jistě předvídatelná."


NCGT: New Concepts in Global Tectonics NEWSLETTER No. 61, December, 2011 ISSN: 1833-2560 Editor: Dong R. CHOI


kliknutím zvětšit
Popisek

 

 


Na obr. Dong Choi přednáší o velkém Japonském zemětřesení


 

 


Pozn. autora webu: Závěr z diskuse v Japonsku je jasný: nejen z hlediska předpovídání zemětřesení nelze brát deskovou tektoniku vážně a je tudíž z hlediska předpovídání zemětřesení naprosto nepoužitelná (i když odjakživa tvrdila, že "vysvětluje zemětřesení").


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008