Český kráter 18 minut videopořad

kliknutím zvětšit
Popisek

 

DVD vzniklo jako doprovodný materiál k výstavě Český kráter, konané v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích v době od 18. 5. do 19. 10. 2006. Výstava byla prvním uceleným shrnutím našich poznatků o kráterovém pochodu v Českém masivu před 2000 miliardami let v rámci hranic České republiky.

DVD přibližuje a shrnuje popularizační formou děje, o kterých předpokládáme, že proběhly při dopadu zhruba 15 - 20 km tělesa do území mezi Benešovem a Českými Budějovicemi.


 

Kapitoly v bookletu:

Úvod

Morfologie

Okamžik úderu

Okamžik stlačení, výbuchu tělesa a hloubení přechodné dutiny

Okamžik zhroucení přechodné dutiny

Pozdější přeměny

Role Čech v našem nazírání na vývoj planety Země


názory k článku

Poznámka

Ve společnosti s možností svobodného uplatnění a přijetí přinejmenším věrohodného názoru, by desková tektonika na základě jenom jediného z uvedených 23 článků o pochybeních už dávno skončila v archivu neplatných teorií. Její udržování a neustálá další propagace jsou důkazem ovlivňování vědeckého výzkumu politickými prostředky. Z tohoto důvodu jsme zařadili na stránky i články k této problematice, viz článek Michiheiho Hoshiny, jeho dodatek a článek ropný zlom v kapitole o rozpínání Země.


 

 


Velké východojaponské zemětřesení otřáslo (také) deskovou tektonikou

Yoshihiro KUBOTA, Niigata University, Japan: „SYMPOZIUM K PŘÍLEŽITOSTI 20. VÝROČÍ ROZPRAV O STRUKTURNÍ GEOLOGII; 18. PROSINCE 2011 JAPONSKO. Strukturně geologická kolokvia byla zavedena v roce 1991. Od té doby jsme zorganizovali pravidelně dvakrát ročně schůze za účelem podpory původních výzkumů založených na důkladných terénních pracích… Japonci se obávají dalšího velkého zemětřesení... Výsledek sympozia byl překvapující. Všichni účastníci (více jak 50), nabyli silného neodbytného pocitu, že éra deskové tektoniky skončila a velká zemětřesení jsou jistě předvídatelná."


NCGT: New Concepts in Global Tectonics NEWSLETTER No. 61, December, 2011 ISSN: 1833-2560 Editor: Dong R. CHOI


kliknutím zvětšit
Popisek

 

 


Na obr. Dong Choi přednáší o velkém Japonském zemětřesení


 

 


Pozn. autora webu: Závěr z diskuse v Japonsku je jasný: nejen z hlediska předpovídání zemětřesení nelze brát deskovou tektoniku vážně a je tudíž z hlediska předpovídání zemětřesení naprosto nepoužitelná (i když odjakživa tvrdila, že "vysvětluje zemětřesení").


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008