Geologie mezi rozpínáním Zeměkoule a Čechami

kliknutím zvětšit
Popisek

Z obsahu knihy:

I. Část

O zrození planety a o kronikářích - první geologické nejistoty a otazníky

II.Část

"Revoluce" nové deskové tektoniky vyústila do samovládné monarchie - hledání příčin rozšiřování Země

III. Část

Od batolete ke zralé Zemi

IV. Část

Pronikne hřebík do dřeva jenom vlastní vahou? Je možné, aby vlak jezdil po různoběžných kolejích? Podstatné schodky v účetnictví deskové tektoniky

V. Náš domov na mateřském znamínku. Proč je Český masív založen na kružnici?

VI. Část

Vzorek podle kůže tygra nebo leoparda? Je pro pevninskou kůru typická kruhová stavba a pro oceánskou přímá? Stavební geologie dopadů  (3) 

 

Knihu "Geologie mezi rozpínáním Zeměkoule a Čechami" za 180 Kč + poštovné na dobírku je možné objednat na rajlichp@volny.cz


názory k článku

Poznámka

Ve společnosti s možností svobodného uplatnění a přijetí přinejmenším věrohodného názoru, by desková tektonika na základě jenom jediného z uvedených 23 článků o pochybeních už dávno skončila v archivu neplatných teorií. Její udržování a neustálá další propagace jsou důkazem ovlivňování vědeckého výzkumu politickými prostředky. Z tohoto důvodu jsme zařadili na stránky i články k této problematice, viz článek Michiheiho Hoshiny, jeho dodatek a článek ropný zlom v kapitole o rozpínání Země.


 

 


Velké východojaponské zemětřesení otřáslo (také) deskovou tektonikou

Yoshihiro KUBOTA, Niigata University, Japan: „SYMPOZIUM K PŘÍLEŽITOSTI 20. VÝROČÍ ROZPRAV O STRUKTURNÍ GEOLOGII; 18. PROSINCE 2011 JAPONSKO. Strukturně geologická kolokvia byla zavedena v roce 1991. Od té doby jsme zorganizovali pravidelně dvakrát ročně schůze za účelem podpory původních výzkumů založených na důkladných terénních pracích… Japonci se obávají dalšího velkého zemětřesení... Výsledek sympozia byl překvapující. Všichni účastníci (více jak 50), nabyli silného neodbytného pocitu, že éra deskové tektoniky skončila a velká zemětřesení jsou jistě předvídatelná."


NCGT: New Concepts in Global Tectonics NEWSLETTER No. 61, December, 2011 ISSN: 1833-2560 Editor: Dong R. CHOI


kliknutím zvětšit
Popisek

 

 


Na obr. Dong Choi přednáší o velkém Japonském zemětřesení


 

 


Pozn. autora webu: Závěr z diskuse v Japonsku je jasný: nejen z hlediska předpovídání zemětřesení nelze brát deskovou tektoniku vážně a je tudíž z hlediska předpovídání zemětřesení naprosto nepoužitelná (i když odjakživa tvrdila, že "vysvětluje zemětřesení").


vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008